8 december 2024
Vanochtend thuis wakker geworden in Delft met een koude verwarming. Ook het warme water deed het niet dus de douche maar even overgeslagen. De koelkast leeggehaald en de camper gevuld met de laatste boodschappen en het water aangevuld. Nog even gecheckt of de vorstbeveiliging nog niet was uitgeschakeld en niet veel later met een volle watertank op stap. Bij de Makro in Delft tanken we voor de laagste dieselprijs ( € 1,63 p/l) en gaan we op pad.
Twee weken geleden hebben we spontaan besloten om deze week wat rond te zwerven in Nederland en misschien nog wel wat daarbuiten. Zaterdag moeten we weer terug zijn omdat we dan het concert in Culemborg gaan bijwonen dat Buscamper NL voor haar klanten heeft georganiseerd. Daarover later meer. We gaan elke dag bekijken wat er op het programma komt te staan. Vandaag beginnen we bij het Depot in Wageningen. We zijn getipt door twee van onze volgers dat er daar een mooi museum is met prachtig beeldhouwwerk.




Na een rit over de snelweg met een miezerig regentje arriveren we omstreeks 12:00 uur in Wageningen en parkeren we onze camper vlak voor de ingang. Het Depot is gelegen in een prachtige tuin / Arboretum en heeft naast het hoofdgebouw nog twee andere locaties die aan deze tuin grenzen (Villa Hinkeloord en de Peppel). De toegang tot het museum is gratis. We horen dat het museum bekostigd wordt door een particuliere stichting (Utopa).
Eenmaal binnen, weten we niet wat we zien… Wat is dit een schitterend museum! Alle ruimtes zijn gevuld met werkelijk prachtige beeldhouwwerken. We kijken onze ogen uit. Bijna drie uur lang dwalen we door ide zalen en bekijken het een na het andere mooie kunstwerk. Het blijft niet alleen bij kijken trouwens… je mag vrijwel alle kunstwerken aanraken.
Het thema van de permanente tentoonstelling is het menselijk lichaam. Het is prachtig om te zien met welke materialen de kunstenaars het thema vorm geven.




















We vinden het bijzonder dat we in de Randstad niet of nauwelijks van dit museum horen. We bezoeken regelmatig het museum Beelden aan Zee in Scheveningen maar het Depot in Wageningen doet hier zeker niet voor onder. Ook de ligging van Het Depot is prachtig en doet ons denken aan het museum Voorlinden in Wassenaar. Het combineert de collectie en de ligging van deze musea.
Het is 15:30 uur als we wegrijden naar Kesteren. We hopen daar de nacht door te brengen bij camperplaats De Linie of Markplas. Tot onze grote verbazing worden we daar niet toegelaten omdat de slagboom op zondag gesloten blijft ivm de zondagsrust. Tja… we waren even vergeten dat we op Biblebelt bivakkeren. Gelukkig vinden we niet ver van Nijmegen bij Landwinkel De Woerdt een prima plekje voor de nacht.
O ja… We kunnen hier ook onze watervoorraad weer aanvullen. De honderd liter water die we vanmorgen hebben getankt, raakten we in Wageningen kwijt omdat de vorstbeveiliging toch was uitgeslagen. Een luchtbel in de waterleiding zorgde er voor dat het water pas laat wegliep. Al met al een prima dag om ons zwerftochtje van een week te starten.
Ontdek meer van Met de camper op pad
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.
Wow dat is nog eens een goeie tip, komt zeker op ons lijstje!! Veel plezier komende week!
Leuk hè! Wij waren ook verrast!
Wat een mooi museum is het toch! Ik ben er ook een keer geweest. Heb jij je ingeschreven Agnes? Dan krijg je ook die mooie boeken van Het Depot! Nog een fijne week!
Vrijdag 13 december van 16.00 – 21.00 uur is het Dickens feest in Rijswijk. Voor informatie.
Liefs, Roza
Zeker mooi, Roza! Agnes is inmiddels geabonneerd. Vrijdag gaat ons niet lukken. We zijn pas zaterdag thuis.
Voordat het Depot er was gevestigd was het pand van de Wageningen Universiteit, daarom zit er ook zo’n geweldige tuin bij.
Grappig om te zien dat we van dezelfde beelden foto’s hebben.
Geniet verder.
Doen we! En nog bedankt voor de tip.
Wat een mooi museum is het toch! Ik ben er ook een keer geweest. Heb jij je ingeschreven Agnes? Dan krijg je ook die mooie boeken van Het Depot! Nog een fijne week!
Vrijdag 13 december van 16.00 – 21.00 uur is het Dickens feest in Rijswijk. Voor informatie.
Liefs, Roza
Hoi Roza,
Agnes heeft zich ingeschreven. Wij denken niet dat we vrijdag al weer thuis zijn. Veel plezier op het Dickens feest!
Ooh leuk, wie weet komen we elkaar deze week ergens tegen.
We volgen je 😉. Wel doorlopen hè! We willen nog naar Venlo en wie weet 👀
Ha Jan! Mocht je noordelijker rijden, wip even langs morgen. Geen afspraken dus welkom.
Stuur even je adres. Kunnen we kijken of het in ons schema past. We willen richting Nijmegen…
Heerlijk weer op pad! Veel plezier!