Sivrihisar
Zondag 19 mei 2024
Vanochtend eerst de verjaardag van onze kleinzoon Sam gevierd die vandaag al weer drie jaar oud is geworden. Wat gaat het hard. We hadden een paar cadeautjes opgestuurd en terwijl we belden, kon hij zijn cadeautjes uitpakken. Gezellig momentje om de dag mee te beginnen.
Hierna reden we van Gölbasi – Ankara naar Polatli waar we het Gordion museum bezochten. Vlakbij Polatli bevinden zich grafheuvels van de Frygiërs. Archeologen hebben een aantal van de grafheuvels afgegraven en er de restanten van een grote stad (Gordion) uit de derde eeuw vóór Christus ontdekt.

Men vermoedt dat één van de vondsten wel eens het graf van koning Midas zou kunnen zijn. Deze koning is beroemd geworden door het verhaal waarin alles wat hij aanraakte in goud veranderde. Bij de opgegraven objecten in het museum zijn echter geen goudvondsten tentoongesteld 😉.

Gordion is weliswaar UNESCO erfgoed maar het museum is niet heel bijzonder. Het Frygische rijk heeft ongeveer 900 jaar bestaan. Gordion is vooral weer bekend van het verhaal over het doorhakken van de Gordiaanse knoop door Alexander de Grote.
Een kleine tachtig kilometer verder stoppen we om te overnachten bij Sivrihisar. Dit leuke bergdorp is niet ver van de grote weg. Bij de Turkse bevolking is het dorp erg beroemd omdat er hier een soapserie (Gönül Dagi) wordt opgenomen. De Turken laten zich graag fotograferen voor de oude huisjes die in de serie voorbijkomen.




Op de website even klikken op de foto’s
Wij hebben vooral gekozen voor Sivrihisar omdat de berghellingen bij het dorp bezaaid zijn met allerlei beelden van de bekende beeldhouwer Metin Yurdanur. De beelden stellen allerlei figuren en situaties voor uit bekende Turkse boeken en verhalen.

De bekendste figuur (hier vlakbij geboren) is Nasreddin Hoca een imam uit de Turkse geschiedenis die bekend is bij alle Turken vanwege zijn komische maar tegelijkertijd ook filosofische antwoorden die hij gaf op allerlei vragen. Het is eigenlijk een soort van Turkse Tijl Uilenspiegel.

In het dorp vind je ook nog een oude Armeense kerk (is alleen aan de buitenkant opgeknapt) en de Ulu Camii. Deze moskee is één van de weinige nog bestaande met houten palen. Geeft de moskee een bijzondere uitstraling.

Burhaniye
Maandag 20 mei 2024 – ☀️ 30° C.
Het is de bedoeling om vandaag door te rijden naar Eskişehir. We willen hier overnachten bij een groot “technopark”. Helaas blijkt ook dit park gesloten op maandag.

Omdat we zo langzamerhand erg veel zin hebben aan een paar dagen niksen aan het strand van de Middellandse Zee, rijden we in één keer naar Altincamp, een rustige camping vlak aan het water met een eigen strandje. De weg er naar toe is echt weer prima en om 14:30 uur staan we op een heerlijke plek aan zee.
Burhaniye – Ören
Dinsdag 21 mei en woensdag 22 mei 2024 – ☀️ 30° C.
We zijn van plan om hier ongeveer vier a vijf dagen te blijven staan. De camping heeft alle faciliteiten en we hebben het strandje bijna de hele dag voor ons zelf. Even lekker bijkomen van ons gereis.

We zwemmen wat (het water is nog wel fris), we fietsen naar Ören (een klein plaatsje verderop aan de baai), we doen alle was van de afgelopen tijd in de wasmachine, we lezen een boek… Kortom: lekker luieren!
Recept voor de Omnia
We rijden momenteel door een deel van Turkije waar langs de weg vaak voor weinig geld heel veel aardbeien worden aangeboden. Agnes heeft daarom een eenvoudig recept gemaakt voor in de omniaoven: Aardbeientoetje op z’n Turks (voor 2 personen). Je vindt het op onze website bij Recepten.

Bedankt
De afgelopen periode zijn er veel mensen geweest die zichzelf als volger van onze website hebben aangemeld. Dat geldt ook voor onze Polarsteps, onze Facebook pagina en ons Instagram account. Bedankt voor jullie reacties!

Ontdek meer van Met de camper op pad
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.
Ik heb weer genoten van jullie boeiende reis, de verhalen en de vele suggesties om naar toe te reizen. Erg bedankt.
Zelf betrapte ik mij er op dat ik steeds meer zijn krijg om diverse plekken in Turkije te bezoeken. Dus wat dat betreft is jullie liefde voor dat land goed overgekomen. Groet.
Dat vinden we erg leuk om te horen. We vinden het ook een prachtig land om doorheen te reizen. Veilig. Goede wegen. Erg vriendelijke mensen. Als je de tijd hebt, een echte aanrader.
Dit is de tweede reis die van jullie volg naar Turkije. Steeds hebben jullie weer bijzondere plekjes gevonden, heel leuk.
Dat vinden we leuk om te horen. We doen natuurlijk ook voor ons zelf ons best om weer nieuwe plekjes te vinden. Wij krijgen die ideeën vaak door ook weer andere reizigers te volgen.